Elektrokoagulacja Kraków
Zabieg ELEKTROKOAGULACJI pozwala na bezpieczne i trwałe usunięcie zmian skórnych – wszystko za sprawą prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości. Na usuwanie takich zmian pacjenci decydują się ze względu na wskazania czysto estetyczne. Jest to zabieg szybki i bezinwazyjny, który polega na przyłożeniu elektrody do zmiany, w efekcie za pomocą łuku elektrycznego pojawiającego się między elektrodami, następuje ścięcie (koagulacja) białka.
Elektrokoagulacja pozwala na usunięcie niechcianych zmian skórnych takich jak prosaki, żółtaki, włókniaki czy brodawki. Zabieg polega na ścinaniu zmian skórnych poprzez działanie prądem wysokiej częstotliwości. Zabieg elektrokoagulacji lekarz może przeprowadzić przy znieczuleniu miejscowym lub bez, w zależności od rozmiaru zmian oraz ich lokalizacji, a także odporności na ból pacjenta.
Zabieg wykonuje
Szczegóły zabiegu
Czas trwania jednego zabiegu
około 10 minut
Zalecana ilość zabiegów
Jeden
Zalety
- Znieczulenie miejscowe
- Względy estetyczne
Efekty
- Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu.
- Trwałe usunięcie zmiany na skórze.
Wskazania
- Włókniaki
- Prosaki
- Naczyniaki
- Kurzajki
- Brodawki
Przeciwwskazania
- Rozrusznik serca
- Okres ciąży lub karmienia piersią
- Pompa insulinowa
- Choroby skóry: wirusowe, bakteryjne, grzybiczne
- Otwarte rany lub uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym
- Opryszczka w miejscu zabiegowym
- Iniekcje w miejscu zabiegowym (botox, wypełniacz) – w przeciągu ostatnich 3 tygodni przed zabiegiem,
Cennik
Konsultacja dermatologa
250 zł
Elektrokoagulacja
Usunięcie do 3 zmian od 250 zł
Każda kolejna
50 zł
Bezpieczeństwo
Jest to zabieg bezinwazyjny, ponieważ nie wymaga nacinania skóry i usuwania chirurgicznego tkanek. Z tego względu uznawany jest za wyjątkowo bezpieczny, a ryzyko wystąpienia powikłań związanych z gojeniem się miejsca po zabiegu jest nikłe.
Komfort pozabiegowy
W przypadku małych zmian zabieg nie pozostawia śladów, przy większych zmianach zostaje niewielka blizna zanikowa, która nie jest widoczna. Bardzo ważne jest to by po zabiegu nie zdrapywać powstałego strupka, przez miesiąc po zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z opalania i stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokimi filtrami, zaleca się unikanie długiego zamaczania (baseny, sauny) okolic poddanych zabiegowi do czasu zagojenia rany. Nie należy stosować środków na bazie alkoholu i kosmetyków z kwasami czy witaminą C – zamiast tego poleca się łagodne kremy na bazie allantoiny, pantenolu i bisabololu.