Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych Kraków
Zmiany, które budzą jakiekolwiek podejrzenia, najlepiej i najbezpieczniej usunąć chirurgicznie za pomocą skalpela. Wycina się je z odpowiednim marginesem skóry, aby w całości pozbyć się zagrażającej zdrowiu tkanki. Jest to warunek prawidłowego zabiegu. Następnie znamię wysyłane jest do laboratorium na badanie histopatologiczne, które daje odpowiedź czy wycięta zmiana była zdrowa czy onkologiczna. W naszym Centrum zabieg usuwania zmian skórnych wykonywany jest przez lekarzy chirurgów, chirurgów dziecięcych, chirurgów onkologów oraz dermatochirurgów. Tak doświadczeni specjaliści dają gwarancję precyzyjnego usunięcia narośli jak również zszycia rany w taki sposób, aby blizna była jak najmniej widoczna. Wycina się je z odpowiednim marginesem skóry, aby w całości pozbyć się zagrażającej zdrowiu tkanki. Następnie znamię wysyłane jest do laboratorium na badanie histopatologiczne, które daje odpowiedź czy zmiana chorobowa została usunięta z marginesem zdrowych tkanek, czyli w całości. Dodatkowo po usunięciu szwów możemy zaproponować Państwu odpowiednią dla blizny profilaktykę przeciwbliznową, aby zredukować do minimum ryzyko tworzenia się blizn przerostowych i keloidów (bliznowców).
BADANIE HISTOPATOLOGICZNE Jest to badanie pod mikroskopem materiału cytologicznego (komórkowego) lub histologicznego (tkankowego) po usunięciu zmian skórnych. Każda zmiana wycięta ze skóry lub tkanki podskórnej powinna zostać zbadana przez wykwalifikowanego histopatologa. Każdy rodzaj wyciętej zmiany posiada specyficzną dla siebie budowę histologiczną (rodzaj i układ komórek). Pozwala to na odróżnienie od siebie np. brodawki od włókniaka albo znamienia barwnikowego od czerniaka złośliwego. Ma to decydujące znaczenie przy podejmowaniu decyzji o dalszym postępowaniu z pacjentem. Badanie histopatologiczne daje również odpowiedź, czy zmiana chorobowa została usunięta z marginesem zdrowych tkanek, czyli w całości.
Zabieg wykonuje
Szczegóły zabiegu
Czas trwania jednego zabiegu
ok. 30 min.
Zalecana ilość zabiegów
Jeden.
Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych
Ilość zabiegów
Jeden.
Opinia klienta
Usunięcie zmiany skórnej szybko i sprawne. Nie ma się czego obawiać!
Jerzy
Przebieg zabiegu
01Konsultacja z lekarzem.
Podczas konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Następnie ogląda zmianę skórną oraz przedstawia plan jej usunięcia, terapii.
02Usunięcie zmiany skórnej skalpelem.
Zanim lekarz przystąpi do usuwania zmiany skórnej, podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Następnie za pomocą sterylnych narzędzi usuwa zmianę oraz zakłada szwy.
03Konsultacja kontrolna.
Podczas wizyty kontrolnej z pacjentem lekarz zdejmuje szwy oraz ocenia proces gojenia się rany po usuwaniu zmiany skórnej.
Zalety
- Całkowite usunięcie zmiany skórnej wraz z odpowiednim marginesem.
- Możliwość zbadania usuniętej zmiany tzw. badanie histopatologiczne i ocenienia stopnia złośliwości.
- Szybkie usunięcie problemu.
- Ciągła opieka Profesjonalistów podczas leczenia.
- Znieczulenie miejscowe.
- Możliwość zbadania zmiany pod wideodermatoskopem czy zmiana kwalifikuje się do natychmiastowego wycięcia czy do obserwacji.
Efekty
- Usunięcie zmiany skórnej z okolicy twarzy czy na ciele.
- Informacja czy zmiana była łagodna.
- Profilaktyka nowotworowa.
Wskazania
- Niepokojące zmiany barwnikowe na twarzy i ciele.
- Niepokojące zmiany skórne na twarzy i ciele.
- Profilaktyka nowotworowa.
Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią, chyba, że lekarz zdecyduje inaczej.
- W obrębie miejsca, gdzie znajduje się znamię, występuje zakażenie bakteryjne, wirusowe lub grzybicze.
- Zaburzenia krzepnięcia krwi i krążenia.
- Opryszczka w miejscu zabiegowym.
- Zły stan zdrowia.
- Uczulenie na lek znieczulający.
- Świeża opalenizna.
Cennik
Usuwanie zmiany skórnej
W zależności od wielkości zmiany. Cena indywidualnie ustalana przez lekarza. Konsultacja lekarska jest bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu tego samego dnia od 500 zł
Usuwanie zmiany skórnej przez chirurga plastyka
W zależności od wielkości zmiany. Cena indywidualnie ustalana przez lekarza. Konsultacja lekarska jest bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu tego samego dnia od 1000 zł
Badanie histopatologiczne
od 80 zł
Konsultacja chirurga lub dermatochirurga
Cena konsultacji jest bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu tego samego dnia 250 zł
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg usunięcia zmiany skórnej nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważne jest jednak szybkie umówienie w przypadku niepokojącej zmiany skórnej oraz stała kontrola pieprzyków np. u dermatologa i badanie ich. Najdokładniejsze badanie umożliwia wideodermatoskopia.
Najczęściej zadawane pytania
Czy usunięcie zmiany skórnej boli?
Nie, zabieg usunięcia zmiany skórnej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Kto usuwa zmiany skórne?
Zmiany skórne usuwa lekarz chirurg lub lekarz dermatochirurg.
Czy lekarz jest w stanie usunąć całą zmianę skórną?
Podczas zabiegu lekarz usuwa całą zmianę skórną wraz z małą ilością okalającej ją zdrowej tkanki. Takie podejście daje pewność, że nie została w skórze żadna część zmiany.