Skleroterapia czy usuwanie naczynek laserem Cutera Excel V - którą metodę wybrać?
Antidotum na “pajączki” – laserowe usuwanie naczynek
Laser Cutera Excel V to absolutny przełom w walce ze zmianami naczyniowymi i pigmentacyjnymi, zwłaszcza na twarzy. Wykorzystywany jest do usuwania różnego rodzaju zmian naczyniowych zarówno dużych, o zróżnicowanej fakturze, jak i drobnych, leczonych głównie ze względów estetycznych. Efektem zastosowania lasera Cutera Excel V jest całkowita eliminacja lub znacząca redukcja niekorzystnych zmian w obrębie naczyń krwionośnych.
Wskazania do laserowego zamykania naczynek:
- teleangiektazje,
- naczyniaki,
- popękane naczynka, tzw. “pajączki”,
- rumień,
- duże zmiany naczyniowe na nogach,
- trądzik różowaty,
- zmiany naczyniowe,
- zmiany barwnikowe i przebarwienia skórne,
- siniaki np. po zabiegach operacyjnych.
Energia lasera dobierana jest do wielkości leczonych uszkodzeń skóry. Zabieg opiera się na zjawisku fototermolizy – światło lasera pochłaniane jest przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych prowadząc do termicznej koagulacji. W rezultacie naczynie obkurcza się i trwale zamyka. Główne zalety laserowego usuwania naczynek to: szybkość, bezpieczeństwo oraz wysoka skuteczność. W przeciwieństwie do metody chirurgicznej – laser nie uszkadza zdrowych tkanek i nie powoduje blizn.
Ulga dla nóg – skleroterapia
W przypadku zmian naczyniowych na nogach specjaliści z Centrum DER-MED polecają skleroterapię. Żyły są zamykane poprzez ostrzykiwanie środkiem obliterującym, który w kontrolowany sposób drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły. Ostrzykiwanie żylaków to skuteczna metoda zamykania prawie każdego rodzaju naczyń, przy zachowaniu odpowiedniej techniki wykonania zabiegu.
Wskazania do skleroterapii – zmiany naczyniowe umiejscowione na kończynach dolnych:
- drobne, popękane naczynka, tzw. “pajączki”,
- poszerzone żyły
- żylaki, którym nie towarzyszą poważne uszkodzenia żył.
Przed przystąpieniem do skleroterapii, lekarz ocenia stan naczyń i ewentualnie przeprowadza badanie USG żył. Do wnętrza żyły wprowadzany jest specjalny preparat (Aetoxysclerol) za pomocą cienkiej igły. Po zakończeniu ostrzykiwania na nogi zakładany jest opatrunek uciskowy, dzięki któremu ściany żyły zbliżają się do siebie. Utrzymanie ucisku przez odpowiednio długi czas i stosowanie się do zaleceń lekarskich, przeciwdziała powikłaniom i zwiększa skuteczność zabiegu.
Którą metodę usuwania naczynek wybrać?
Jeśli zmagasz się ze zmianami naczyniowymi, wybór metody ich usuwania powinieneś skonsultować ze specjalistą w tym zakresie, np. lek. med. Robertem Wilkiem z naszego Centrum – specjalistą chirurgii ogólnej. Doradzi, która z metod będzie dla Ciebie najlepsza – skleroterapia czy laserowe usuwanie naczynek. W niektórych przypadkach konieczne może być leczenie chirurgiczne.
Chcesz pozbyć się szpecących zmian naczyniowych z nóg, twarzy lub innego miejsca na ciele? Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w Centrum DER-MED w Krakowie!